Home News “ROMANYA’DA DÜNYA KARİKATÜRCÜLERİ ANTOLOJİSİ”

“ROMANYA’DA DÜNYA KARİKATÜRCÜLERİ ANTOLOJİSİ”

by Cartoon Newspaper

Bu duyuru Türk Karikatür sanatçılarına davetiye anlamı taşımaktadır.

Rumen karikatürist Radi Iatzco, dünyanın dört bir yanından Karikatür Sanatçılarının çalışmalarını derliyor,

Türk Karikatür sanatçılardan bu projenin bir parçacı olmaları için eserlerini göndermesini bekliyor.  Türk Karikatür sanatçılarının bu projenin bir parçası olacak eserlerini dijital formatta ve daha sonra kitap formatında yayınlamayı planlanmakta.

Her ülkenin karikatürcüleri için ayrı bir cilt düzenlenecek. Her karikatürist için bir sayfa ayrılacak, Gönderdiği eserler seçilecek. Cilt basıldığında Romanya Milli Kütüphanesinde ve Türkiye Milli Kütüphanesinden ISBN sahip olması planlanıyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden karikatür sanatçılarının destek verdiği bu projeye Türk karikatürist sanatçılarının da yer alması Türk karikatür sanatının tanıtılması adına önemli görülüyor.

Gönderilecek eserlerinizin herhangi bir metin olmadan, herhangi bir temaya bağlı kalmadan en fazla 6 karikatür sunmanız istenmektedir.

Tüm grafik ve fotoğraf dosyaları 300 dpi çözünürlükte JPG formatında yüksek çözünürlükte aşağıdaki e-postaya gönderilmesi isteniyor:

Cartoon2020album@gmail.com

Dosyalar aşağıdaki örnek gibi isimlendirilecektir:

Örnek: “ CARTOONS ANTHOLOGY TURKİYE  – Yüksel Cengiz “

Ayrıca: sanatçının bir fotoğrafı, Sanatçının Adı Soyadı, doğum tarihi, Doğum yeri ve  e -mail adresi yazılması isteniyor.

Seçilen sanatçılara, çağrı sonunda Karikatür Antolojisi ‘ne dâhil edildikleri bildirilecektir.

Son başvuru tarihi: 15 Temmuz 2020

Yönetici :  Radu latzco  ve  Yüksel Cengiz

You may also like

Leave a Comment

%d bloggers like this: